برای موفقیت در اینستاگرام لزوما نباید بی عیب و نقص بود

برای موفقیت در اینستاگرام لزوما نباید بی عیب و نقص بود

۱۲ بهمن ۱۳۹۵

برای موفقیت در اینستاگرام لزوما نباید بی عیب و نقص بود

برای طرفدارانتان اصالت ارزشمندتر از زرق و برق ساختگی است.

موفقیت دراینستاگرام کسب درآمد از اینستاگرام هنر بازاریابی

در حالی که این روزها اینستاگرام پر از تبلیغات فریب دهنده میباشد، اکثر مالکین کسب و کار های کوچکدر انواع محتوایی که میتوانند نشر دهند گیج و یا گم میشوند. در نتیجه فرصت بزرگی برای جذب فالوور های جدید و تعهد به مشتری های موجود خود را از دست میدهند.

علی رغم باور های شایع، کارآفرینی و مالکیت کسب و کار کوچک خیلی فریبنده و پر زرق و برق نیست. بلی، انتخاب این مساله که 18 ساعت  از کدام روز را کار کنیم دست خودمان است، اما جذابیت همانجا به پایان میرسد. به علاوه، بودجه های ناکافی تولید محتوای پر زرق و برق را محدود میکند. یک کارآفرین پرکار و خسته ممکن است در طول روز خود متوجه لحظات ارزشمند برای اینستاگرام نباشد.

بنابراین، چه کاری باید انجام داد و چه چیزی را به اشتراک  گذاشت؟

موضوع مرتبط: آموزش کسب درآمد از اینستاگرام
  • اینستاگرام  تماما نوعی داستان سرایی است

فرض کنید اینستاگرام جنبه بصری کسب و کار شما میباشد. هنگامی که مخاطبان برای اولین بار به حساب شما سر میزنند شاهد آبشاری از تصاویر هستند که همگی گویای یک داستان میباشند. محصولات، افراد و فرآیند ها را به نمایش بگذارید. آن تصاویر را با توضیحات کوتاه و صریح به کار ببرید. گاهی اوقات سادگی برازندگی است.

میخواهید مردم درباره شرکت شما چه چیزهایی بدانند؟ فرآیندهای منحصر به فرد شما یا موضع اجتماعی شما؟ آیا تماما مربوط به صنایع دستی هستید یا ارگانیک؟میتوانید تمامی زوایای مختلف کسب و کار خود را طبق یک روایت منسجم، به نمایش بگذارید.

موضوع مرتبط: آموزش کسب درآمد از اینستاگرام
  • برای فعالیت در اینستاگرام نیاز به داشتن کسب و کار عالی نیست

اینستاگرام به خاطر صفحات رنگی متنوع عالی، نور طبیعی هماهنگ و موزون، آموزش های آرایشگری که به صورت سریع پخش میشوند و نسبت به آرایش واقعی زمان بیشتری به خود اختصاص میدهند، بد نام شده است. با همه اینها ، به این معنی نیست که شما حتما باید یک عکاس حرفه ای باشید تا از اینستاگرام استفاده کنید. یک دوربین مناسب؛ و دوربین های هوشمند که بیشتر از توانایی های کیفی معقولش به رخ کشیده میشوند، تمامی آن چیزی است که بدان نیاز دارید. 5 دقیقه از روزتان را صرف کشف یک چیز جذاب کنید. میتواند یک شات گسترده و عریض از محصولاتتان و یا یک شات ماکرو و بزرگ از جزییات محصولتان باشد.

ابتدا باید خود را به چالش کشیده و واقعا برای این کار زمان صرف کنید. با این وجود همچنان که پیش میروید، پست گذاشتن در اینستاگرام برای شما به نوعی عادت تبدیل شده و شما دیگر به دنبال کشف موقعیت های زیبا نخواهید بود، بلکه آنها را بدون هیچ دردسر و زحمتی خواهید دید. بنابراین هر چه بیشتر آزمایش کنید و انتشار دهید، در کشف سوژه ها و عکاسی از آن ها در بهترین زاویه ممکنحرفه ای خواهید شد.

هنر بازاریابی موفقیت در اینستاگرام کسب درآمد

موضوع مرتبط: آموزش کسب درآمد از اینستاگرام
  • پذیرای اصالت باشید

با وجود همه اینها، گاهی اوقات نقص و ایراد موجود در تصاویر میتواند به بهترین شکل بیانگر یک داستان باشد.

یک ستاره بدنسازی در اینستاگرام دو تصویر شبیه به هم که از یک زاویه متفاوت گرفته شده بود را در حساب خود به اشتراک میگذارد. تفاوت چنین موردی با یک عکس چه چیزی میتواند باشد؟ اما آنچه که اهمیت دارد این مساله است که در میان طوفانی از تصاویر کاملا هماهنگ و بزرگنمایی شده از  زنان خوش اندام، انتخاب و انتشار یک عکس عادی و غیر حرفه ای است. چه چیزی در مقابل این حرکت دریافت میکند؟ آن تصویر "صادق" بیشتر از 5 برابر از تعداد لایکهای میانگین و 10 برابر از مقدار لایک هایی که یک عکس کاملا بی نقص دریافت میکند را بدست آورد و تمامی آن ها دقیقا به خاطر توضیحی (caption) بود که برای تصویرش نوشته شده بود.

از این مورد چه درسی میگیریم؟ از نمایش و انتشار ابعاد و جنبه های ناقص چیزی نترسید.مخاطبانتان به میزان عمیق تری با خلوص نیت در ارتباط هستند. بشر از این لحظات صادقانه به وجود می آید و افراد به دنبال تجارت با دیگر افراد هستند. این مساله همچنین صداقت را وارد پیام هایتان میکند. حال نمیگوییم که استاندارد های خود را پایین بیاورید و مخاطبانتان را با جریانی از تصاویر بی کیفیتاذیت کنیدو به ستوه بیاورید. تمام سعی ما در اعلام این مساله است که برای شگفت انگیز شدن مجبور نیستید کامل و بی نقص باشید. زیرا یک نگاه اجمالی از پشت صحنه یک کمپانی واقعی جذاب تر میباشد.مخاطبانتان سود واقعی را در پست های شما میبینند؛ میتواند یک  بررسی کنجکاوانه،یک بینش متفکرانه و یا یک اشاره جزئی در یک فرآیندکسب و کار موثر باشد.

موضوع مرتبط: آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

اینکه تصویری از محصول خود را پیدا کنید و لوگوی خود را به آن بچسبانید کار ساده ای است، اما بیانگر داستان شما نیست و هیچ جنبه هیجان انگیزی به آن اضافه نمیکند. همچنین هیچ ارزشی برای فالوورها و مخاطبانتان اضافه نمیکند.

همه ما در این سفر کارآفرینی هستیم، اما در مراحل مختلف. اگر شما تمایل دارید تا همه چیز را آشکارا نشان دهید، یک مالک کسب و کار موفق خواهید بود،  مخاطبان متفاوت تری به دست می آورید، مخاطبانی که شما را تا انتهای سفرتان دنبال خواهند کرد.

 

تهیه شده توسط تیم ترجمه وب سایت هنر بازاریابی

منبع: You Don't Have to be Picture-Perfect to Succeed on Instagram

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما خصوصی باقی خواهد ماند.

دیدگاه ها

  • هیچ دیدگاهی برای این مطلب وجود ندارد.